Jak na regeneraci pleti po zimě?

Posted on

Pleť je jednou z nejvíce náchylných částí těla, která je v zimních měsících vystavována častým změnám teplot. Dochází k pocitům napětí a svrbění pokožky, která ztrácí svoji pružnost a často se vytvoří šupinky nebo červené rozšířené žilky. Proto je nutné svou pozornost zaměřit na odpovídající ochranu pleti a zároveň i na dostatečnou výživu a regeneraci. Pokožka bývá důsledkem chladnějšího počasí dehydrovaná a chybí ji potřebné vitamíny. Podpořit přirozenou pružnost pleti a zahájit správnou regeneraci a ochranu pleti po velkých mrazech je ideální právě s bylinnými produkty. Čistě přírodní masti z měsíčku lékařského nebo konopí s žindavou a lopuchem se harmonicky doplňují a s jejich pomocí se dá předejít podrážděné pokožce.

 

Zaměřeno na suchou pokožku

IMG_4574Zima s sebou přináší mnoho hezkých a příjemných radovánek venku, ale současně s nimi je pleť vystavena střídajícím se teplotám, jež mohou na pokožku působit přímo agresivně. Zní to děsivě, ale není vůbec důvod se mrazu a nepříjemného počasí obávat. Je jen důležité být vždy „krok“ před aktuálním stavem počasí, vědět jak se starat o svou pleť a mít po ruce např. regenerační konopnou mast, která pleť ochrání před vysušením a vznikem šupinek. Mast obsahuje konopný olej, ale jako jedna z mála na českém trhu i konopný extrakt, to vše doplněno  hojivými extrakty ze žindavy a lopuchu. Díky této unikátní kombinaci se po promazání pokožky naplno projeví její silný účinek. Mast má regenerační, protizánětlivé, antiseptické i antimykotické účinky a zároveň kombinace bylin v tradičním základu ze sádla a včelího vosku vyživuje, obnovuje, chrání a zklidňuje citlivou a suchou pleť. Velmi účinně působí konopná mast i na pokožku s ekzémem či lupénkou a využívá se i při masáži bolestivých svalů, šlach a kloubů.

Pleť pod lupou

měsíčková mast

Pokožka reaguje na jakékoliv změny počasí a začne vyžadovat i větší péči. Zvýší se nároky na hydrataci a výživu pleti. Nedostatečná výživa pleti v zimním počasí vede k tomu, že se nejčastěji v okolí nosu a úst objeví jemné šupinky, které mohou i svědit. Nebo je naopak pleť velmi napnutá a zarudlá. Mast z měsíčku lékařského  obsahuje i vitamin E, který má regenerační účinek na poškozenou kůži, zklidňuje podráždění a zlepšuje hojení. Díky obsahu včelího vosku mast zjemňuje a změkčuje pleť. Její použití je univerzální na jakékoliv kožní problémy, oděrky a jizvy a neměla by chybět v žádné domácnosti. Ocenit ji mohou i maminky, které pro své děti vybírají rády jen to nejlepší bez přidaných chemických přísad. Především v zimní období má mast časté využití např. při lyžování, kdy je nutné chránit pokožku dětského obličeje i další části těla, které děti venku vystavují mrazu.