Jak ošetřit spálenou pleť?

Posted on

trezalkovy olej 215Přemíra slunečních paprsků může naši kůži leckdy pěkně potrápit, a to hlavně v letních měsících. Dermatologové v posledních letech stále důrazněji doporučují používání krémů s ochranným UV faktorem, stejně se nám ale může stát, že se spálíme nebo cítíme nepříjemné následky úžehu. Jaká je rychlá pomoc? Vypijte hodně nealkoholických tekutin a postižená místa potřete vychlazeným bílým jogurtem nebo smetanou. Z tradičních přírodních přípravků je vhodné použít hojivý svatojánský olej z třezalky a také výživnou asijskou mumiomast.

Svatojánský třezalkový olej podrážděnou pokožku zklidní, zjemní a regeneruje.  Je ale třeba mít na paměti, že není vhodný na opalování, ale až po opalování, neboť může zvyšovat citlivost pokožky na sluneční záření.

Mumio je látka z asijských velehor podobná pryskyřici, která obsahuje kolem 80 položek z minerální i organické sféry v obdivuhodné rovnováze. Vyznačuje se výraznými regeneračními, hojivými, ochrannými a  protizánětlivými účinky a přispívá k celkovému zlepšení obranyschopnosti organismu.

K regeneraci pleti nejen po nadměrném slunění doporučujeme koupel s přísadou Svatojánského třezalkového oleje a  následné ošetření Asijskou mumiomastí.